Sacrarum cantionum a 5-8 vocum (Gregor Aichinger): Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
Marcos Mato (talk | contribs) |
|||
Line 8: | Line 8: | ||
==List of works== | ==List of works== | ||
{|class="sortable wikitable" cellspacing="0" cellpadding="3px" style="border: solid 1px" | |||
!width= 34 style="border-bottom: 1px solid"|# | |||
!width=280 style="border-bottom: 1px solid"|Title | |||
|- | |||
|align="right"|1. || {{NoCo|Vidi sub altare}} | |||
|- | |||
|align="right"|2. || {{NoCo|Ego autem rogavi pro te}} | |||
|- | |||
|align="right"|3. || {{NoCo|Domine Deus qui conteris bella}} | |||
|- | |||
|align="right"|4. || {{NoCo|O quam suavis est Domine}} | |||
|- | |||
|align="right"|5. || {{NoCo|Gloria Patri qui creavit nos}} | |||
|- | |||
|align="right"|6. || {{NoCo|Jubilate Deo omnis terra}} | |||
|- | |||
|align="right"|7. || {{NoCo|Gaudeamus et exultemus}} | |||
|- | |||
|align="right"|8. || {{NoCo|Dies iræ, dies illa}} | |||
|- | |||
|align="right"|9. || {{NoCo|Benedicam Dominum}} | |||
|- | |||
|align="right"|10. || {{NoCo|Noli timere}} | |||
|- | |||
|align="right"|11. || {{NoCo|Quæ nova}} | |||
|- | |||
|align="right"|12. || {{NoCo|Adesto unus Deus}} | |||
|- | |||
|align="right"|13. || {{NoCo|Gaudete omnes}} | |||
|- | |||
|align="right"|14. || {{NoCo|Laudate Dominum}} | |||
|} | |||
==Works at CPDL== | ==Works at CPDL== | ||
{{MultiPubList|yr,seq,lyr,gen,subg,vo,voices|1597}} | {{MultiPubList|yr,seq,lyr,gen,subg,vo,voices|1597}} |
Revision as of 19:46, 26 April 2020
General information
Publication date and place: 1597 Noribergae: apud Paulum Kauffmannum.
Composer: Gregor Aichinger
Facsimile:
List of works
# | Title |
---|---|
1. | Vidi sub altare |
2. | Ego autem rogavi pro te |
3. | Domine Deus qui conteris bella |
4. | O quam suavis est Domine |
5. | Gloria Patri qui creavit nos |
6. | Jubilate Deo omnis terra |
7. | Gaudeamus et exultemus |
8. | Dies iræ, dies illa |
9. | Benedicam Dominum |
10. | Noli timere |
11. | Quæ nova |
12. | Adesto unus Deus |
13. | Gaudete omnes |
14. | Laudate Dominum |
Works at CPDL
Title | Year | No. | Lyricist | Genre | Subgenre | Vo. | Voices |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Adesto unus Deus | 1597 | 12 | Sacred | Motets | 7 | SSATTTB | |
Benedicam Dominum | 1597 | 9 | Sacred | Motets | 5 | SSATB | |
Dies iræ, dies illa | 1597 | 8 | Sacred | Motets | 5 | SSATB | |
Domine Deus qui conteris bella | 1597 | 3 | Sacred | Motets | 5 | SAATB | |
Ego autem rogavi pro te | 1597 | 2 | Sacred | Motets | 5 | SATTB | |
Gaudeamus et exultemus | 1597 | 7 | Sacred | Motets | 5 | SATTB | |
Gaudete omnes | 1597 | 13 | Sacred | Motets | 8 | SATB.SATB | |
Gloria Patri qui creavit nos | 1597 | 5 | Sacred | Motets | 5 | SSATB | |
Jubilate Deo omnis terra | 1597 | 6 | Sacred | Motets | 5 | SSATB | |
Laudate Dominum | 1597 | 14 | Sacred | Motets | 8 | SATB.SATB | |
Noli timere | 1597 | 10 | Sacred | Motets | 6 | SSATTB | |
O quam suavis est Domine | 1597 | 4 | Sacred | Motets | 5 | SATTB | |
Quæ nova | 1597 | 11 | Sacred | Motets | 6 | SSATTB | |
Vidi sub altare | 1597 | 1 | Sacred | Motets | 5 | SATTB |